Gazi Köşk Kebap Hakkında

Bugün Gaziantep’te özellikle kavurma deyince akla ilk gelen mekan olan Köşk Kebap’ın sahibi Mithat Adanacıoğlu 1956 yılında Gaziantep Kürttepe doğdu.
Asıl işi kasaplık olan Mithat Usta, Gaziantep’te fakat işler beklediği gibi gitmeyince tekrar kapattı.
En son 17.dükkanı olan Yaprak Mahallesinde kasap dükkanını açmaya karar verdi. Fakat burada da işlerin umduğu gibi gitmemesi sonucu kasap dükkanını açmasının 4.ayında dükkanının önüne küçük bir mangal koyarak müşterinin talebine göre kebap ve kavurma satmaya başladı. Bu dönemde şiş alacak parası dahi olmayan Mithat Usta, Gazi Köşk Kebap’ın dönüm noktası olan bu olay sonrası 1996 yılında kasap dükkanını tamamen kapatarak işine kebapçı olarak devam etme kararı aldı. Fakat bu işi yapacak maddi imkan ve pozisyon olmadığı için yakın bir arkadaşı ile ortak oldu ve kebapçı dükkanını açtı. Ve işler artık yoluna girmeye başlamıştı.

SONUNDA BAŞARIYI YAKALADI
Bu iş yerinde başarıyı yakalayan Mithat Usta, 24 yıldır kebapçılık yaparak kendi markasını oluşturdu.
İsimlerini kavurma ile duyurdular.
Sosyal medyada da oldukça aktif olan Gazi Köşk Kebap Salonuna şimdilerde gerek Gazinatep’in yakın uzak yakın tüm semtlerinde gerek çevre illerden kavurma ve kebap yemeye gelenler oluyor.
Şimdilerde ise artık mekan yetersiz gelmeye başlayınca dükkanın karşısına yeni bir salon açtılar.
Kebap çeşitlerinde de oldukça zengin bir menüye sahip olan Gazi Köşk Kebap kavurma dürümünü ilk gündeki lezzetiyle favoriler arasında tutmaya devam ediyor.

Hizmet Anlayışımız

Sizlere unutulmaz lezzetle yaşatmak için alanında uzman şeflerimiz ve 1.ci sınıf etlerimiz ile gaziantep’in yöresel kebap ve çorba lezzetlerini sizlere ve ailenize nezih bir ortamda yaşatmak ve %100 memnuniyetinizi kazanmak için hizmet vermeteyiz. .